Mycie paneli fotowoltaicznych

Każdy posiadacz instalacji fotowoltaicznej może zauważyć, że po kilku miesiącach od jej zamontowania zdaje się ona działać nieco mniej efektywnie. Przyczyną takiego stanu rzeczy są zabrudzenia, które odkładają się na panelach. Ich samodzielne usunięcie bez wiedzy oraz odpowiedniego sprzętu jest trudne a przy tym ryzykowne (brak wprawy, użycie nieodpowiednich metod czy środków może doprowadzić do uszkodzenia paneli).

Wiedząc o tym rozszerzamy swoją ofertę o mycie paneli fotowoltaicznych.

Profesjonalny i doświadczony zespół naszej firmy jest w stanie poradzić sobie z każdym, największym nawet wyzwaniem.

Dlaczego mycie paneli fotowoltaicznych to konieczność?

Panele fotowoltaiczne, niezależnie od tego, czy znajdują się na dachu czy na ziemi na specjalnej konstrukcji mają sporą zdolność do samooczyszczania. Dzięki temu, że zamontowane są pod odpowiednim kątem zabrudzenia mogą być spłukiwane przez wodę deszczową. Nie da się jednak ukryć, że nie wszystkie z nich dają się usunąć w ten sposób.

Kurz, drobinki piasku, pyłki drzew i traw osadzają się na panelach powodując zmniejszenie efektywności ich działania.

Kolejnym problemem są odchody ptaków, których woda deszczowa nie jest w stanie usunąć — jednocześnie zawarte w nich substancje mogą doprowadzić do uszkodzenia powłoki panelu. Właśnie dlatego powinniśmy pamiętać o czyszczeniu paneli fotowoltaicznych i czynność tę przeprowadzać regularnie.

Mycie Fotowoltaiki
Mycie Fotowoltaiki

Jak często należy myć panele fotowoltaiczne?

Mycie paneli należy przeprowadzać regularnie, jednak nie trzeba przesadzać z częstotliwością oczyszczania ich powierzchni. Zaleca się, aby prace takie wykonywać 1-2 razy w roku. Najlepszym rozwiązaniem jest mycie paneli fotowoltaicznych jesienią. Dzięki temu, w czasie gdy słońca jest mniej, są one w stanie wykorzystywać każdy promień. 

Jesienne mycie oczyszcza panele ze spadających liści, ale również pyłów, które nagromadziły się wiosną i latem. Oczywiście — nic nie stoi na przeszkodzie, by panele fotowoltaiczne umyć wówczas gdy widzimy taką konieczność — niezależnie od pory roku.

Mycie paneli fotowoltaicznych - poznaj naszą ofertę!

Jako firma posiadająca spore doświadczenie w montażu oraz konserwacji instalacji fotowoltaicznej doskonale znamy materiały, z których są wykonywane oraz wiemy, w jaki sposób oczyszczać je w sposób skuteczny, a jednocześnie bezpieczny

Wykorzystując demineralizowaną, destylowaną wodę oraz specjalne szczotki z karbonowym lub nylonowym włosiem dokładnie usuwamy zabrudzenia bez zarysowań powierzchni paneli fotowoltaicznych. Mycie nie pozostawia również żadnych smug, dzięki czemu instalacja może działać w stu procentach efektywnie.

Podsumowując, jeśli jesteś posiadaczem instalacji fotowoltaicznej i zależy ci na tym, żeby działała bezawaryjnie oraz efektywnie — już dziś skontaktuj się z nami. Oferujemy profesjonalne mycie paneli fotowoltaicznych w bardzo dobrej cenie.

Posiadamy odpowiednie urządzenia kwalifikacje i sprzęt – tj. samochód z wysięgnikiem koszowym, który jest w stanie dostać się do miejsc trudno dostępnych.

Przekonało się o tym już wielu klientów, którzy zdecydowali się skorzystać z usług naszej firmy. Ty również dołącz do tego grona.

Mycie Fotowoltaiki