Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu instalacji kolektorów słonecznych. To nowoczesne rozwiązanie, polegające na wytwarzaniu ciepła za pomocą urządzeń przetwarzających promienie słoneczne. Kolektory słoneczne zaspokajają około 70 procent całkowitego zapotrzebowania na energię cieplną w ciągu całego roku, co pozwala na duże oszczędności. Są to urządzenia całkowicie bezpieczne, a do tego niemal całkowicie bezawaryjne. Nie wymagają stałej kontroli oraz codziennej obsługi.

Na czym polega działanie kolektorów słonecznych?

Działanie kolektorów słonecznych opiera się na przetworzeniu przez absorber energii, pozyskiwanej z promieni słonecznych na ciepło, które trafia do układu rur będących częścią panelu solarnego. W ten sposób ogrzany płyn przepływa przez wężownicę zasobnika, a ciepło przenoszone jest do wody użytkowej.

Montaż kolektorów słonecznych

Odpowiednio przeprowadzony montaż kolektorów słonecznych gwarantuje ich pełną sprawność przez długi okres. Najważniejszym aspektem takiego działania jest wybór odpowiedniego miejsca do zamontowania kolektorów. Aby zapewnić ich optymalną efektywność, należy zamontować je na dachu budynku, po stronie południowej, dzięki czemu, dotrze do nich maksymalna ilość promieni słonecznych. Pod uwagę należy również wziąć kąt nachylenia kolektorów, który również ma wpływ na ich nasłonecznienie. Najlepszym rozwiązaniem jest montaż pod kątem około 45 stopni, co zagwarantuje najlepszą efektywność ich działania zarówno latem, jak i w miesiącach zimowych.