Świadczymy kompleksowe usługi z zakresu instalacji fotowoltaicznych. Oferujemy fachowe wsparcie na każdym etapie współpracy oraz kompleksowe doradztwo w zakresie odnawialnych źródeł energii. Instalacja fotowoltaiczna to inwestycja na przyszłość, która polega na pozyskiwaniu energii z promieniowania słonecznego za pomocą paneli, składających się z połączonych ze sobą ogniw. Takie zjawisko nazywamy efektem fotowoltaicznym.

Jakie korzyści wynikają z instalacji fotowoltaicznej?

Instalacja systemu fotowoltaicznego to przede wszystkim sposób na duże oszczędności i ochronę środowiska. Dodatkowo, kiedy wyposażysz swój budynek w instalację fotowoltaiczną, jego wartość wzrasta. Dzieje się tak, ponieważ sprzedajesz budynek z dużo niższymi opłatami za energię elektryczną, co oznacza duży zysk dla przyszłego właściciela nieruchomości. Instalacja fotowoltaiczna jest również bardzo łatwa w utrzymaniu. Nie zajmuje miejsca na powierzchni działki, ponieważ bez problemu można ją zamontować na dachu, a to tego jest w pełni bezpieczna i nie wymaga stałej kontroli.

Na co zwrócić uwagę przed montażem systemu fotowoltaicznego?

Moc systemu fotowoltaicznego powinna być dostosowana do zapotrzebowania na energie przez użytkowników budynku. Kolejnym aspektem, jest ustalenie miejsca do ułożenia paneli. Najkorzystniejsze jest umiejscowienie ich na dachu, ponieważ nie zajmują wtedy przestrzeni działki oraz nie są narażone na zacienienie. W celu uzyskania największej wydajności pracy systemu fotowoltaicznego należy ustawić je w stronę południową, pod kątem około 35 stopni. Takie rozwiązanie zagwarantuje pełną efektywność systemu fotowoltaicznego, dzięki czemu dostarczą one optymalną ilość energii elektrycznej.